Alacsony- és magas vérnyomás, vegetatív distonia, koszorúér-betegség, ischemias szívbetegség, infarktus utáni regeneráció, érelmeszesedés, II. típusú diabetes mellitus, anyagcserezavar, túlsúly.
A Szívemmel érzem, a Szívemmel szeretem, a Szívemmel látom – így mondjuk. A Szívünkkel szenvedünk is, és amikor a csésze tele lesz, a Szív fájdalommal, majd betegséggel válaszol. A szívünk az utolsó pillanatig ellenáll a bajoknak, ártalmaknak, stressznek. Jóindulatú működése közben még akkor is vérrel és oxigénnel táplálja testünk szöveteit, amikor a saját hozzá nem értésünk, néha butaságunk miatt helytelen táplálkozással, zsírokkal, édességekkel, sóval, koffeinnel, nikotinnal mérgezzük magunkat.
A Szívünkbe beengedjük a harag, féltékenység, félelem, irigység érzelmi csápjait. Amikor elfeledkezünk a Szívünkről, akkor pihenés nélkül munkába merülünk, vagy ami még rosszabb, éjszakai vigasságokba, vagy egyéb, adrenalin növelő szórakozásokba menekülünk.
A Szívünk pedig állhatatosan figyelmeztető jeleket küld nekünk fáradtság, fájdalmak, álmosság formájában. Ezek az első követek gyakran ismeretlenek maradnak, nem tudnak eljutni a tudatunkig. Ekkor a Szív elkezd gyorsabban verni, néha a ritmusából is kiesik, minden erejével igyekszik végrehajtani a méreggel teli szövetek és szervek táplálását.
Azután a vérnyomás-emelkedés fejfájással, forróság és nehézség érzetével jelez majd nekünk.
A jószívű orvos ad nekünk orvosságot és a szívünk egy időre megnyugszik, hozzászokik a saját diszkomfortjához, és azokhoz a gyógyszerekhez, amelyek rövid ideig megkönnyítették a feladatát.
Mi szintén megörültünk a gyógyszeripar remekének, és egy újabb alkalommal nem hallottuk meg a Szívünkből jövő figyelmeztetést. És minden addig folytatódott, ameddig egy gyors sétánál, vagy lépcsőzésnél nem jelentkezik nehézlégzés.
A test már nem fáradtságot, hanem valós gyengeséget érez. De lehet éles fajdalom is, ami mint egy villámcsapás éri a szívet. Félelem, pánik és kész a „helyes diagnózis”: koszorúér-betegség, infarktus, cardiopathia, ischemias szívbetegség, stb.
Akkor most egy jó kardiológusra van szükségünk, de még jobb lenne, ha professzor, vagy akadémikus lenne. Mit tehet egy orvos egy olyan szívvel, amely elfáradt, és komoly szerkezeti elváltozások jöttek létre benne? És egyáltalán csak a szívben?
Hiszen az, amit a szívnek ki kell szolgálnia – a test, az elmeszesedett érrendszerével, beteg szerveivel, bomlástermékekkel túlzsúfolt rendszereivel, nem elégedhet meg Motorjának normális menetű munkájával. A fordulatszámok növelésére, nagyobb nyomásra van szükség – és ez egy ördögi kör.
A végeredmény az, hogy nemcsak az orvos, hanem már a páciens előtt is néhány, egyáltalán nem egyszerű feladat áll:
1.
Megszabadítani a szervezetet a saját életműködésének mérgező feleslegétől, súlyfeleslegtől, koleszterintől, vérzsírtól, a szövetekben lévő savaktól, helyreállítani az anyagcserét, beleértve a glükóz-toleranciát.
2.
Normalizálni az idegrendszer működését, megszabadítani a beteget a vegetatív distoniától, amely szinte kötelező velejárója valamennyi szív- és érrendszeri megbetegedésnek.
3.
Segíteni a betegnek helyreállítani a pszichikai állapotát, megtanulni meghallani és meghallgatnia Szív és az egész szervezet jelzéseit.
4.
Végül gyógyítani a szívet.
A nehézség abban van, hogy a fent felsorolt dolgokat általában egyidejűleg és halasztást nem tűrve szükséges végrehajtani. Emiatt a vezető kardiológus-tudósok komplex megközelítést javasolnak. Komplex, azt jelenti, hogy holisztikus, vagyis nem a diagnózist, és nem is a testet gyógyítjuk, hanem az Embert, az egész szervezetét. Ezenkívül, nagyon fontos az emberi lélek figyelmes és óvatos megközelítése, hisz a lélek, ahogy őseink mondták, a szívben lakozik.
A korszerű kardiológia és ayurvéda szintézise (India holisztikus tudományáé) reális lehetőséget nyit meg a szív- és érrendszeri betegségek többségének gyógyításában.
Az ayurvéda, mint a leghatékonyabb holisztikus gyógyítási rendszer, nemzetközi tudományos elismerést kapott. Ayurvédikus gyógyítási módszereket alkalmazva lehetőséget kapunk arra, hogy ténylegesen elhárítsuk a szívbetegséget kiváltó okokat: súlyfelesleg, anyagcsere-zavarok, vegetatív elváltozások, krónikus fáradtság szindróma.
A pancsakarma (tisztító terápia) lehetővé teszi a szövetek oxigénhiányos életműködéséből következő mérgező anyagok távozását, amelyek valamennyi szív-és érrendszeri betegségre jellemzőek. Ezek a metabolitok a felesleges koleszterinnel, trigliceriddel, a szívrendszer fő károsítóinak minősülnek. A fő szempont az ayurvédában mindenben az egyéni megközelítés: az alapbetegség gyógyításában, az étkezésben, a tisztításban, regenerálásban, a fizikai megterhelésben.
A korszerű kardiológiai módszerek egyéni megközelítéssel – pontos, időben történő diagnosztikát, a megbetegedés stádiumának megállapítását, olyan, a szív munkáját segítő gyógyszerek felírását jelentik, amelyek normalizálják a fiziológiás rendszereket. Ez lehetőséget ad a szervezetnek arra, hogy felszabadítsa erőit és a sérült szervek tisztítására és regenerálására fordítsa azokat.
A korszerű diagnosztikai eszközökkel végzett kardiológiai kontroll, karöltve a magasan képzett, tapasztalt kardiológus által végzett megfigyeléssel, lehetővé teszi a szükséges gyógyszeradag időszerű beállítását, javulás, illetve a normális funkciók helyreállásánál a szükségtelen készítmények beszüntetését, mentesítve a szervezetet a hozzászokás mellékhatásaitól.
Igen hatékony ez a módszer a szív- és érrendszeri betegségek kezdődő és középsúlyos eseteinél, valamint ideális megelőzés. Súlyosabb esetekben az ayurvéda és kardiológia szintézise lehetővé teszi a beteg állapotának és életminőségének jelentős javulását.
forrás: http://www.calendula.hu/gyogyit-sziv.php
Kommentáld!